+38-068-79-000-91

ПРОЕКТУВАННЯ ІНЖЕНЕРНИХ МЕРЕЖ

Проектування системи опалення

Ми володіємо величезним досвідом розробки проектної документації та успішно розробляємо системи опалення для котеджу, а також Об'єктів нерухомості промислового і комерційного профілю. Проектні роботи виконується оперативно і якісно. Ми індивідуально вирішуємо кожну конкретну задачу. Ціна на наші роботи вказується до їх початку, позначається в Договорі і не змінюється в подальшому. Всі роботи виконуються строго в терміни, зазначені в цьому Договорі.


Етапи проектування опалення

 1. Підписання Договору на проектування систем опалення
 2. Розробка Технічного завдання спільно з Замовником. У ТЗ закладаються основні вимоги до проектної документації і майбутній системі.
 3. Передпроектна дослідження об'єкта. Проводиться спільно з Замовником. Виконується огляд архітектури та планувальних рішень котеджу, проводяться заміри. На їх підставі в подальшому будуть проводитися розрахунки. Як правило, вже на цьому етапі приймаються основні технічні рішення з проектування опалювальної системи - схема підключення радіаторів, розводки труб, спосіб циркуляції теплоносія і т.д.
 4. Ескізний проект. На цьому етапі виконуються базові розрахунки, розробляютьсяпринципові схеми опалювальних контурів. У деяких випадках етап ескізного проектування опалення пропускається, і фахівці переходять до наступної стадії.
 5. Технічний проект. Це основний етап, на якому виробляються практично всі розрахунки системи опалення приватного будинку, складаються креслення, плани, схеми, визначаються місця розташування опалювальних приладів. Проект системи опалення остаточно узгоджується з Замовником.
 6. Оформляється робочий проект опалення. Це заключна стадія, на якій складається Детальна специфікація матеріалів та обладнання. На її основі буде відбуватися комплектація Об'єкту. Крім того, на цьому етапі проектування системи опалення формується схема прокладки труб, розташування радіаторів, водяних теплих підлог в аксонометрической проекції.
 7. Оформлення проектної документації системи опалення в паперовому вигляді, узгодження з наглядовими органами (при необхідності) і передача її Замовнику. Готовий документ повинен включати текстову і графічну частини. Це введення, пояснювальна записка, специфікація, перелік використаної нормативно-технічної бази, схеми, креслення, плани поверхів. На кожній сторінці стоїть підпис виконавця і головного інженера проекту.

Проектування опалення будинку і будь-якого іншого об'єкта визначає технічні рішення, які повинні строго дотримуватися при монтажних роботах. Від того, наскільки грамотно і якісно проведено проектування опалення, залежить ефективність і безпеку роботи опалювальної системи в подальшому. Тому така робота повинна виконуватися профільної організації, в якій працюють досвідчені інженери і встановлено сучасне програмне забезпечення. Крім технічної інформації, для грамотного проектування систем опалення Виконавці повинні знати актуальну нормативну базу, що стосується побудови опалювальних систем - ГОСТ, СНиП, СанПИН. Посилання на цю базу міститися в описовій частині проектної документації.

Навіть серед професіоналів існує думка, що проект опалювальної системи годі й розробляти. Монтажні роботи та комплектація об'єкта часто проводиться «на око» на основі попереднього досвіду. Однак такий підхід зазвичай призводить до помилок. Як наслідок, не забезпечується необхідний температурний режим, зростає ймовірність аварійних ситуацій. Тільки на підставі професійно виконаного проекту опалення можна побудувати ефективну систему. У цьому випадку на опалювальному об'єкті буде оптимальний температурний режим.

Проектування котелень

Один з варіантів опалення будівлі - це індивідуальне. При його організації потрібні установка котла з водогрійним обладнанням для автономного опалення. Проект котельні для будинку - перший етап у створенні ефективно функціонуючої опалювальної системи в котеджі або на промисловому об'єкті.

Організація котельні приватного будинку може проводитися і без попередніх проектних робіт. Але це актуально для Об'єкту невеликій площі. Ми можемо підібрати необхідне обладнання, а після цього виконати трубопровідну обв'язку опалювальних котлів по вже відомій з досвіду схемою і подати в котедж тепло. Але для масштабних Об'єктів без попередніх проектних робіт не обійтися. Роботи з проектування котельні виконуються не тільки для вирішення питання стабільного теплопостачання від будь-якої опалювальної техніки. Правильно виконаний проект дозволяє визначити найкращий варіант з усіх можливих. Як наслідок - мінімальні капітальні вкладення і витрати на експлуатацію.

Склад проекту і етапи виконуваних робіт

Роботи з проектування приватних топкових для опалення котеджів зазвичай починаються з визначення загальної концепції побудови схеми джерела теплопостачання. Це відбувається на етапі складання технічного завдання. Воно складається на підставі побажань Замовника, оптимальних технічних рішень і вимог, які пред'являються наглядовими органами. При цьому визначається:

 • Місце для розміщення обладнання
 • Вид палива, що використовується по типу котлів
 • Кількість теплової енергії необхідної для створення комфортних умов всередині приміщень
 • Принципова схема розводки трубопроводів в системі опалення котеджу, тип опалювальних приладів
 • Технічний і ціновий рівень обладнання відповідний фінансовим можливостям Замовника
 • Рівень автоматизації управління і безпеки
 • Термін виконання

Від правильності рішень на цьому етапі залежить загальний результат. Тому кожен пункт узгоджується з Замовником. Тільки після цього рішення є остаточними. Виконаний проект котельні включає наступні розділи:

 • Титульний лист
 • Загальна пояснювальна записка, в якій вказані вихідні дані, загальні технічні рішення, характеристики Об'єкту
 • План фундаменту, на якому розміщена котельня
 • План із зазначенням розташування обладнання і трубопроводів
 • Загальна принципова схема обв'язки
 • Проектування і монтаж системи димовидалення, вентиляції

Також в проектування приватних котелень може входити:

 • Схема електропостачання
 • Автоматизація
 • Забезпечення безпеки
 • водопостачання
 • Системи очищення води
 • Розподільні пристрої для підключення системи опалення

До складу проекту котельні додатково входить розділ: приміщення для зберігання палива, якщо до використання передбачаються твердопаливні котли будь-яких типів.